گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله " مغز متفکر تروریسم علیه ایران "

وبلاگ انگلیسی زبان " پیام حکمت "  messageofwisdom به مناسبت ترور شهید دکتر محسن فخری زاده اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان مغز متفکر تروریسم علیه ایران نموده است .

در این مقاله آمده روز جمعه بعد از ظهر صدای انفجاری شهر کوچک آبسرد در شهرستان دماوند را لرزاند و بلافاصله رگبار شلیک گلوله یک دانشمند برجسته ایرانی ایرانی را ترور نمود ، تلاش ها  برای زنده نگه داشتن او بی نتیجه ماند. سرانجام ، وزارت دفاع ایران عصر جمعه خبر شهادت وی را اعلام کرد. مقامات ایرانی سریعاً انگشت خود را به سوی اسرائیل نشان دادند ، رژیمی که در دهه گذشته اقدامات و ترورهایی بر علیه دانشمندان هسته ای ایران را انجام داده است. جدای از اسرائیل ، که مظنون اصلی حمله این عمل تروریستی است ، سایر جناح ها ، به ویژه درآمریکا ، نیز به عنوان عاملان حمله ویا شاید سفارش دهنده این عملیات شناخته می شوند آنها این اقدام را محکوم نکرده و در واقع به نوعی از آن نیز حمایت می کنند.

مقاله ادامه داده ، درست است که بیشتر این ترورها بیشتر به اسرائیل نسبت داده شد اما درراستای استراتژی آمریکا مبنی بر دشمنی با ایران نیز باید درنظر داشت که ، بسیاری از دانشمندان هسته ای ایران نیز درزمان دولت اوباما ترور شدند لذا برخی از تحلیلگران بر این باورند كه دولت او نیز از اسرائیل تبعیت كرده و با آن موافقت و همراهی داشته است . بیشتر این عملیات های موساد ، تحت نظارت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انجام شده ، نتانیاهو در یک سخنرانی در سال 2018 فخری زاده را به عنوان دانشمندی که دارای نقش اصلی در برنامه هسته ای ایران می باشد معرفی کرد و از مردم خواست این نام را به خاطر بسپارند ؟!

مقاله با این عبارت به پایان برده شده که ؛ با انتشار اخبار تروردکتر محسن فخری زاده در ایران و در روز جمعه ، مردم به سرعت و پیش از آن که « نام فخری زاده » را به یاد آوردند ، به یاد سخنرانی نتانیاهو درسال 2018 افتادندکه نخست وزیر اسرائیل درآن سخنرانی از این دانشمند ایرانی نام برد و به صورت غیر مستقیم اورا به قتل تهدیدکرد .


١٢:٥٨ - دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٠٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٩٢خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156580 | بازدید امروز : 202 | کل بازدید : 608574 | بازدیدکنندگان آنلاين : 3 | زمان بازدید : 2.0941