گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

مقاله

مقاله "چه موقع جهان نادیده گرفتن بی عدالتی های غزه را متوقف می کند"

 

 درآستانه روز بین المللی همبستگی با فلسطین ، وبلاگ " تودو " Thoothu  اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " چه موقع جهان نادیده گرفتن بی عدالتی های غزه را متوقف می کند " نموده است .

این مقاله با عبارتی ازقول یکی از ساکنین غزه آغازشده است ؛ این روزها برای خانواده من و مردم غزه مثل همیشه وحشتناک بوده . اسرائیل تقریباً هر روز بمباران می کرد ، مثل این که ما در میانه زلزله ای تمام ناشدنی گرفتار شده بودیم. انفجارهایی که بعضا حتی یک کیلومتر با خانه ما فاصله داشت اما به قدری قوی و ترسناک بود که فرزند دو ساله ام شب نمی توانست بخوابد . این ایام واقعاً وحشتناک بود . سربازان ، هواپیماهای جنگی ، هواپیماهای بدون سرنشین و جنگنده های اسرائیلی به طور مداوم مردم غزه را آزار ، تهدید و می کشند ، حملات اسرائیل بخشی از برنامه روزمره مردم غزه شده است .

مقاله در ادامه به ذکر نمونه های دیگری ازآزارو اذیت  ساکنان غزه از سوی اسرائیل اشاره و متذکر شده که دستگاه تبلیغاتی اسرائیل ، با کمک متحدانش در سراسر جهان ، بی وقفه در تلاش هستند  تا مردم غزه را خشن و افراط گرا معرفی کنند . متأسفانه ، دنیا علاقه ای به شنیدن سخنان مردم مظلوم فلسطین  ندارد جنایات مستمر اسرائیل علیه فلسطینیان بارها توسط خبرنگاران ، برخی سیاسیون و فعالان حقوق بشری افشا شده ، با این وجود اکثر دولتهای جهان تاکنون برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل کم کاری کرده اند. برخی بیانیه های پوچ خود را برای محکوم کردن اسرائیل صادر کرده اند و خواسته اند تا حملات بر علیه فلسطینی ها را متوقف کند ، اما در عین حال به پشتیبانی دیپلماتیک ، سیاسی و نظامی خود از اسرائیل ادامه می دهند. برخی ترجیح دادند کاملاً سکوت کنند گویی که اتفاقی نیفتاده و برخی دیگر نسبت به ظلمی که صورت می گیرد نابینا شده اند . باید گفت همگی اینها خیانت اخلاقی محسوب  و بسیار ناراحت کننده است . متاسفانه اکنون برخی از رهبران عرب در فهرست خائنان به آرمان فلسطین قرار دارند . امروزه ، اسرائیل در تلاش است تا از طریق کمپین های رسانه ای ، فلسطینی ها را به خصوص ساکنین غزه را تروریست و بربر معرفی می کند وصدای شان را خاموش کند .

مقاله درخاتمه اشاره داشته ؛ فلسطینیان بدون شک با سیاستهای استعماری اسرائیل مبارزه خواهند کرد و داستانهای زیبایی از مبارزه و مقاومت را خلق خواهند کرد. اما باید دانست که آنها نیارمند  حمایت جامعه جهانی نیز هستند ، تا بتوانند هرچه زودتر دراین مبارزه عادلانه شان که برای کسب آزادی و  عزت شان انجام می دهند پیروز شوند. به همین دلیل است که باید جامعه جهانی ، اسرائیل را به خاطر جنایات مکرر بر علیه بشریت درسرزمین فلسطین محکوم و حتی منزوی کند.

 


١٣:٠٣ - چهارشنبه ٥ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٠٥٣٨    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156587 | بازدید امروز : 226 | کل بازدید : 608598 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.6742