گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها

بیانیه مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها در محکومیت جسارت به ساحت مقدس رسول‌الله(ص)

رکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بیانیه‌ای در محکومیت جسارت به ساحت مقدس رسول الله(ص) اعلام کرد: بد‌رفتاري‌های دینی را نمی‌توان تحت شعاردفاع از «آزادي بيان» توجيه كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

جسارت به ساحت آسماني حضرت محمد(ص)، توهين به والاترين مقدسات مسلمانان و اهانت به احساسات ميليون‌ها مسلمان است. جسارت‎هاي اخير به حضرت ايشان در غرب و بالأخص در كشور فرانسه كه در قالب تصاوير شنيع و انزجار برانگيز؛ تحت عنوان «كاريكاتور»، چهره بسته است و حمايت بي‌پرده مسئولين عالي رتبه كشور مذكور از اين بي‌اخلاقی‌ها و تأكيد ايشان بر تداوم حمايت از آن، با شعار دفاع از «آزادي بيان»، موجب آزردگي عميق و جريحه دار شدن احساسات مسلمانان جهان از جمله ميليون‌ها مسلمان فرانسوي تبار و ساكن در اين كشور و نارضايتي و شگفتي همه انسان‌هاي آزاده و خردمند شده است.

گويا حاميان اين كردار شنيع، بويي از روامداري و خردورزي نبرده‌اند و با رعايت حرمت باورها و حريم احساسات آدميان بيگانه‌اند. بر هيچ انسان معتدلي؛ پيرو هر باوري كه باشد، پوشيده نيست كه اين بد‌رفتاري‌ها را نمی‌توان تحت عنوان شعارهايي چون دفاع از «آزادي بيان» و مانند آن، توجيه كرد.

برخي از مسئولين عالي رتبه سكولار فرانسه، گويي از جايگاه دعوت‌گران جنگ‌هاي خانمان سوز صليبي در قرون وسطي، سخن مي‌رانند و خطابه‌هاي ايشان، بيشتر اسلام ستيز و مسلمان سوز است تا دفاع از آزادي بيان. بر عقلاي اين كشور پنهان نيست كه اين بد‌رفتاري‌ها و بداخلاقي‌ها، منجر به تقويت افراط‌گرايي و خشونت ورزي در جهان مي‌شود و اين فرايند نه به سود فرانسه است و نه هيچ كشور ديگري در جهان.

مركز گفت‌وگوي اديان و فرهنگ‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اين دست بدرفتاري ها و بي تدبيري‌ها را شديداً محكوم كرده و از مسئولين كشور فرانسه مي‌خواهد كه به خودآيند و از خود و ديگر فريبي و خردستيزي و بي‌تدبيري اجتناب كنند و شعار دفاع از ارزش‌هاي جمهوري فرانسه را محملي براي ابراز خصومت با پيامبر خدا، حضرت محمد (ص) و اسلاميان نسازند.

اين مركز همچنين از تمامي مجامع ديني و فرهنگي؛ به ويژه در فرانسه، درخواست دارد كه در هوشيار ساختن مسئولين حامي اين هتاكي‌ها و بايستگي رعايت لوازم روامداري، خردورزي و فرهيختگي و پرهيز از بدرفتاري، بداخلاقي، بي‌تدبيري و خصومت‌ورزي، متعهدانه ايفاي نقش نمايند.

مركز گفت‌وگوي اديان و فرهنگ‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بار ديگر بر لزوم احترام به مقدسات تمامي اديان و ارزش‌هاي اصيل همه فرهنگ‌ها و تداوم گفتمان سازنده و استمرار تعامل خيرخواهانه ميان پيروان همه اديان و اهالي همه فرهنگ ها تاكيد مي ورزد و در پيشگاه خداوند متعال دست نياز بلند نموده و عاجزانه براي رفع ويروس كرونا و همچنين نكبت خردسوزي و ديگرستيزي از جوامع بشري دعا مي‌كند.


١١:٤٠ - سه شنبه ٦ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٧٥٨٨٨٩    /    تعداد نمایش : ١١٥خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156593 | بازدید امروز : 242 | کل بازدید : 608614 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.1641