گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست

برگزاری نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید »

هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی ، نشست « گام دوم انقلاب اسلامی ، طلوع تمدن جدید » مورخ دوازدهم بهمن باحضور علاقمندان به انقلاب اسلامی درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی درکلمبو برگزار شد .

درابتدا رایزن فرهنگی ، با اظهار احترام به روح فرمانده محور مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی بیان داشت ؛ امسال درحالی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می داریم که درحقیقت در آغاز مرحله دوم انقلاب قرارگرفته ایم ، مرحله ای که طی بیاینه راهبردی صادره از سوی آیت الله خامنه ای تبیین شده و پیروی ازاین رهنمود ، زمینه را برای به منصه ظهور رساندن یک تمدن نوین را به همراه خواهد داشت . وی در ادامه برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی رابرشمرد و سپس سر فصل های مطرح شده دربیاینه گام دوم را بیان نمود و درانتها آرزو نمود تا درراستای اهداف درنظرگرفته شده برای این بیانیه ، تمدنی ایجاد تا درزیر سایه آن مستضعفین جهان موفق به فراهم نمودن زندگی همراه با صلح ، عدالت و آرامش درجهان شوند .

درادامه ، آقای آزور، از طرفداران نسل اول انقلاب اسلامی درسریلانکا و دبیر کل « مجلس مشورتی مسلمین » بیان داشت ، انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی هدایت و به پیروزی رسید و توانست به سرعت درسراسرجهان اثرگذار باشد و پیامش را به مردم برساند . این اثربخشی گسترده و سریع قبل ازهرچیز مرهون رهبری امام و سپس مدیون خون شهدای این انقلاب ازقبل و بعد از پیروزی آن می باشد . ایرانی ها شخصیت های مهمی مثل شهید بهشتی را تقدیم انقلاب کرده اند ، فردی که امام خمینی گفت او یک ملت بود ، در یک روز رئیس جمور و نخست وزیر ایران توسط دشمن شهید شدند این خط از آن روز ادامه داشته و امروز به شهید قاسم سلیمانی رسیده است . خون این شهدا پیام رسان و ضامن بقای این انقلاب می باشد . وی افزود درمرحله گام دوم انقلاب اسلامی نیز ، آیت الله خامنه ای همان شیوه امام خمینی را در نظر گرفته و تکیه ایشان بر نیروی بیکران جوانان می باشد و این نیروفقط محدود به ایران نیست چون این انقلاب محبوس درایران نشده ، همه نیروهای علاقمند به انقلاب باید از محتوای این بیانیه مطلع شده و درراستای آن تلاش نمایند . ایرانی ها برتری جویی آمریکا و به خصوص اسرائیل را به چالش کشیده اند وعلی رغم اعمال تحریم های ظالمانه از سوی استکبار به راهشان ادامه داده اند و موفق شده اند دستاوردهای فراوان صنعتی ، علمی ودفاعی داشته باشند که جوانان در این خصوص سهم مهمی داشته و با همت آنها به زودی شاهد ایجاد تمدن جدید خواهیم بود . وی در خاتمه گفت ؛ ما باید برای حکام برخی کشور های اسلامی دعا کنیم تا آنها نیز منافع مسلمین و جهان اسلام را در سیاست هایشان درنظربگیرند و از همراهی با دشمنان صرف نظرکنند .

 سپس آقای طه مزمل ، یکی ازفعالان امور رسانه و از طرفداران انقلاب اسلامی بیان داشت ؛ بنده به عنوان فردی که از سال های دور با ایران وانقلاب آشنا هستم ، معتقدم که انقلاب اسلامی از زمان رهبری امام خمینی و پس از پیروزی و تا رهبری آیت الله خامنه ای ،  موفق به ایجاد یک تمدن جدید و یک نگاه جدید در جهان درابعاد گوناگون شده ،  شاهد این مدعا اثرگذاری و پیام هایی هستند که این انقلاب به جهان مخابره کرده است . انقلاب اسلامی به سرعت بر موضوع وحدت اسلامی در محدوده جهان اسلام و مسلمین متمرکز شد تا در درون خود به یک اجماع مستحکمی برسد وتا در سرحد امکان بتواند از پیامد های منفی ایجاد اختلاف دردرون امت اسلامی بکاهد ، سپس موضوع حمایت از مستضعفین جهان را درسیاست خارجی اش به خصوص حمایت از فلسطین را مطرح نمود و ترور شهید قاسم سلیمانی اوج عصبانیت استکبار از این سیاست ارزیابی می شود ، موضوع حقوق بانوان و فعالیت های زنان درجامعه و تاکید بر نیروی جوانان از جمله این موارد هستند . وی افزود ، تصورمن این است که با صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ،  رهبری انقلاب ضمن تایید دستاوردهای چهل ساله ، عزم بلندی برای انقلاب و طرفدارانش درایران و درخارج را هدف گذاری کرده ، عزمی که تاکید اصلی آن بر همت جوانان هست ، همتی که در قبال تحریم های گوناگون موفق به ایجاد دستاوردهای گوناگونی در ایران شده و هر روز از اخبارآن مطلع می شویم . وی درخاتمه اظهار امیدواری کرد تا مسلمانان و آزادی خواهان جهان با بهره گیری ازیک رهبری واحد بتوانند ، بشر امروزی را درمسیر حقیقت جویی وکمال جو یی قراردهند .

 

سخنران بعدی این نشست آقای « بادیگاما سامیتا »  baddegama samitha ، یکی از روحانیون معروف بودایی و نماینده سابق پارلمان سریلانکا بود . وی اظهارداشت ، پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران ، خیلی تغییرات درجهان پیش آمد و جهان دگرگون شد اما دراین میان فقط آمریکا هست که هیچ تغییری نکرده است و به همان خوی مستکبرانه وظالمانه اش ادامه می دهد که نمونه آخر آن ترور فرمانده بزرگ ایرانی قاسم سلیمانی می باشد درحالی که او طی سفری رسمی به عراق رفته و میهمان آنان بوده است . فرماندهی که برای ایجاد صلح ، جلوگیری از گسترش افراط گرایی درجهان فعالیت نموده است .

 وی افزود ، دراین مقطع که رهبرعالی ایران بیانیه گام دوم را اعلام نموده ، یکی از شروط مهم رسیدن به هدف این هست که درمقابل دشمن باید به وحدت رسید وهمه پیروان ادیان وآئین ها باید آن را مد نظر قراردهند و از اهداف آمریکا و صهیونیسم بین الملل پیروی نکنند زیرا مستکبرین دروهله اول خواستار حاکمیت کامل بر خاورمیانه و سپس در کنترل گرفتن منابع انرژی جهان هستند . چرا آمریکا بر علیه ایران ومردم آن اقدام خصمانه می کند زیرا آنها نشان دادند که اهل مقاومت هستند ایرانی ها با وحدت شان به این نقطه رسیده اند و درحال گسترش این پیام به سایر نقاط نیز هستند لذا صراحتا می گوییم که این انقلاب  با پیام هایی که تولید کرده ، موفق به ایجاد یک تمدن جدید که محوراصلی آن رهبری قاطعانه و هوشمندانه هست خواهد شد . زمانی معمر قذافی می گفت اگر آمریکا برعلیه من اقدام کند همه جهان را درگیراین موضوع می کنم ، ولی همه دیدند که به راحتی دردرون سرزمین اش از بین رفت ، موضوعی که هرگز برای ایران اتفاق نیافتاده است . وی درخاتمه مجدد بر موضوع وحدت و همبستگی تاکید کرد و اعلام نمود از صمیم قلب پایداری و سلامتی انقلاب ایران را خواهانم .

سخنران پایانی این نشست ، آقای ایوب حیدری سرپرست سفارت کشور مان بود وی نیز بیان داشت ؛  امروز ایرانیان در حالی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرند که بیش از هر زمان دیگری به استقلال و خودکفایی دست یافته اند. انقلاب اسلامی ایران منادی صلح و عدالت در منطقه و جهان بوده و این موضوع به دلیل اهمیت آن، سرلوحه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است. در منطقه ای که با انواع مداخله خارجی، تروریسم، قاچاق مواد مخدر، جرایم سازمان یافته و دیگر تهدیدات سنتی و مدرن روبرو است ، باور قلبی برای مبارزه با تهدیدات و ایجاد امنیت و ثبات دیرزمانی است که در روح فرهنگ ایرانی-اسلامی نهادینه شده است و در این راه هر ایرانی خود یک مرکز فرهنگی است . جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر تجارب و دستاوردهایی که طی چهار دهه گذشته به دست آورده است، به سوی فاز دوم انقلاب گام بر می دارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب دراین بیانیه بیان داشته اند ، جوانان ایرانی کانون فاز دوم انقلاب به شمار می روند. ایشان درادامه به بخشی از بیانات آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در خصوص فاز دوم انقلاب اشاره نمود .

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٠٧ - يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٣٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٣خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156585 | بازدید امروز : 215 | کل بازدید : 608587 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 2.8572