گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

جشن

جشن میلاد پیامبراکرم (ص)

 جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام ،  مورخ 98/8/18 و درشب میلاد حضرتش به روایت برادران اهل سنت ، درسالن اجتماعات رایزنی فرهنگی ج.ا.ا درکلمبو با حضورآقای زائری سفیرکشورمان ، ایرانیان مقیم و مسلمانان سریلانکایی برگزارشد .

پس از تلاوت قرآن کریم توسط قاری " رزین "   . رایزن فرهنگی بیان داشت ، پیامبر اکرم (ص) پیش از مبعوث شدن ، متصف به صفات گوناگونی بودند که مجموع این ویژه گی ها پس از برگزیده شدن ایشان به عنوان پیامبر الهی ، یک شخصیت کاملی را به جامعه عرضه  نمود که بشریت ازبرکات این مولود ازآن زمان تا کنون  همواره بهره مند می باشد  . تحمل برخی رفتارهای ناشایسته ، مدارا با اقشار گوناگون و داشتن خلق و خوی مهربانانه و تاکید برعدالت ، ایشان را مصداق واقعی رحمه للعالمین نمود . تلاش برای خارج ساختن جامعه از باورهای غلط جاهلی به خصوص تغییر نگاه به موضوع حقوق زن و دختران از دیگر ویژه گی های عمر با برکت ایشان است . وی درپایان اشاره نمود متاسفانه دین و پیامبری که مظهر رحمت و محبت هستند ، امروزه به واسطه جهالت افراطیون وتوطئه دشمنان اسلام ، دست مایه تبلیغات منفی و هدف ترویج اسلام هراسی قرارگرفته که علی رغم ایجاد بدبینی نسبت به اسلام ، کشور های اسلامی و ملل مسلمان را نیزدرگیر خشنونت و برادرکشی کرده است . وی درپایان اشاره نمود طبق آموزه های قرآن کریم ، همه این مراحل پشت سرگذاشته خواهد شد و با حاکمیت مستضعفان برروی زمین ، بشر به سعادت واقعی خواهد رسید .

درادامه آقای " پریما راتنه " یکی از روحانیون بودایی و از معاونین مرکز آموزشی "رویال کالج " بیان داشت . ضروری است تا روحانیون بودایی ومسلمان بیشتر درچنین جلساتی شرکت کنند تا به درک متقابل و بهتری نسبت به یکدیگر برسند . من امروز به عنوان یک روحانی بودایی درجلسه بزرگداشت پیامبر اسلام شرکت کرده ام این نشان از باور به موضوع همزیستی و زندگی همراه با محبت و دوستی می باشد ، من شاگردان مسلمان فراوانی دارم و هیج فرقی بین آنها با سایرشاگردان سینهالی - بودایی قائل نیستم . ریشه دعوت پیامبراسلام در داشتن تقوی می باشد همچنین پیامیر تاکید دارد تا مسلمانان  باید حرف و عمل شان با هم منطبق باشد ، اتفاقا بودا هم همین نکات را به ما می آموزد . رعایت همین دو نکته موجب خواهد شد تا زندگی همراه با محبت و دوستی ادامه یابد و انسان از گرایش به خشونت وافراط گرایی دور بماند . وی درادامه گفت در زمان های گذشته جوانان بودایی و مسلمان بیشتر با هم درتماس بودند با هم ورزش می کردند و اوقات می گذراندند اما متاسفانه زندگی امروزی آنها را از هم دور ساخته ، و این موضوعی است که باید برای آن چاره جویی کرد . به هرحال ادیان و آیین ها برای  ایجاد تفرقه و دشمنی نیامده اند بلکه عامل نزدیک ساختن افراد و ایجاد محبت و دوستی هستند .

سخنران بعدی آقای "محمد مروان " از دانش آموختگان جامعه المصطفی (ص) بیان داشت ، برمبنای آموزه های قرآن کریم ، پیامبر اکرم (ص) رحمه للعالمین هستند و برمبنای این تاکید الهی و قرآنی ، این رحمت نه فقط شامل مسلمانان بلکه همه را دربر می گیرد . اما متاسفانه امروزه به علت درک غلط از مبانی دین اسلام که با توطئه های دشمنان نیز همراه شده ، چهره ای خشن از مسلمانان د رجهان ترسیم شده است . این تبلیغات باعث شده تا اعلام این موضوع که ، اسلام حاوی پیام محبت و دوستی می باشد با دیده شک نگریسته شود . وی همچنین به موضوع هدایت نهایی بشریت که با ولادت و همچنین مبعوث شدن نبی اکرم اسلام (ص) همراه هست اشاره نمود و تاکید داشت با ختم رسالت ، هدایت متوقف نشده و با تجلی درامامت این هدف ادامه یافته است . و تاسی به این راه ، مهمترین طریقه دور ماندن از هرگونه افراط و تفریط در مسلمانی و دینداری محسوب می شود .

درادامه این نشست ، آقای " نوشاد محی الدین " یکی از مجریان سابق تلویزیون u.t.v و از فعالان عرصه رسانه و فضای مجازی بیان داشت . مسلمانان در سریلانکا پس از حوادث انفجارهای زنجیره ای در بهارگذشته ، تامدتی درمعرض نگاه های نه چندان مناسبی از سوی پیروان سایر ادیان وآیین ها قرارداشتند که مقصر و متهم اصلی این تنزل جایگاه اجتماعی مسلمانان و به تبع آن اسلام در پیش چشم  سایرین ، علما ورهبرانی دینی هستند . کسانی که دین اسلام را ، دینی سخت ، خشن و غیرقابل انعطاف معرفی کردند . کسانی که حتی نسبت به بزرگداشت و تکریم شخصیت پیامبراکرم (ص) حساس هستند وبا آن مخالفت می کنند و برگزاری میلاد النبی (ص) را بدعت می دانند . وی ادامه داد ، اگر درسال های نه چندان دور علمای مسلمان در سریلانکا درقبال برخی افکار وارداتی بی تفاوت نبودند ، امروز ما شاهد ظهور و بروز برخی افراد و جریان های افراطی نبودیم که از طریق برداشت های آنان از اسلام و آیات قرآنی ، افکاری شکل بگیرد که دریک روز نسبت به کشتارو زخمی کردن درحدود سیصد نفراز پیروان مسیحیت اقدام نمایند ، موضوعی که در سریلانکا بی سابقه بوده است . وی درپایان گفت ، بازگشت به اسلام اصیل از ضرورت های عصر حاضر قلمداد می شود .

 

آقای زائری سفیر کشورمان در پایان این نشست بیان داشت ، در این مقطع ضرورت وحدت بین مسلمانان بیش از گذشته احساس می شود و ایران همیشه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره به دنبال ایجاد یک جهبه واحد درجهان که از آن به " امت اسلامی " تعبیر می شود بوده ، که اعلام موضوع هفته وحدت اسللمی ، و در نظررگرفتن زمان آن دربین دو روایت اهل سنت و تشیع درخصوص تاریخ ولادت نبی اکرم (ص) نیزبرگرفته از همین راهبرد تعریف شده است . ایشان موضوع ترویج و تبلیغ اسلام هراسی را از حربه های دشمنان اسلام وبلکه بشریت قلمداد کرده و بیان داشت اسلام به هیچ عنوان موافق با ترویج خشونت نیست و دلیل آن ، شفافیت قرآن کریم درخصوص شخصیت پیامبراکرم (ص) است که ایشان را رحمه للعالمین خطاب کرده لذا بخشی از مشکل ایجاد شده درخصوص اسلام هراسی ازسوی افرادی است که برداشت غلطی از اسلام دارند و بخش دیگر موبوط به توطئه دشمنان است . لذا ایجادتغییردروضعیت پیش آمده و ارایه چهره رحمانی از دین اسلام وپیامبر ، درگرو اصلاح دیدگاه ها واندیشه ها می باشد و علما دراین خصوص بیشتر سهم را می بایست به عهده بگیرند .

شایان ذکر است د راین برنامه پنج نوبت ، قصیده خوانی شده و درپایان از میهمانان پذیرایی به عمل آمده است .

 

 

 


١٩:٤٣ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٨٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٤٦خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156523 | بازدید امروز : 40 | کل بازدید : 608412 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 | زمان بازدید : 3.0722