گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت سالگرد پیروزی

برگزاری نشست " چهل سال همراه با انقلاب اسلامی "

 

 بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و شروع برنامه های مرتبط با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، نشستی  تحت عنوان " چهل سال همراه با انقلاب اسلامی  " در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی ج.ا.ا درکلمبو با حضور ایرانیان مقیم و طرفداران انقلاب اسلامی درسریلانکا در مورخ 12/11/97 برگزار شد .

پس از تلاوت قرآن کریم . رایزن فرهنگی ، از پیشگامان حمایت و طرفداری از انقلاب اسلامی در سریلانکا تشکر و تقدیر و شادی روح و آمرزش تعدادی از درگذشتگان این جمع پیشکسوت را از خداوند متعال طلب نمود . سپس بیان داشت امسال نیزعلی رغم خواست دشمنان این انقلاب ، مجددا مراسم بزرگداشت آن د رسراسر جهان شروع شده است . اما برنامه های امسال یک تفاوتی با سال های قبل دارد و آن موضوع « چهل ساله » شدن این انقلاب است زیرا در وهله اول در تعالیم و باورهای اسلامی ، عدد چهل مظهر بلوغ ، پختگی و شروعی است برای ورود به یک مرحله جدید ، لذا به همین علت آیت الله خامنه ای فرموده اند که ما هنوز در اول راه قرارداریم و باید برای مراحل جدید خود را آماده کنیم . اهمیت دیگر مراسم امسال ، نشان از خنثی شدن توطئه های دشمنان به ویژه آمریکا  واسرائیل است . آنها خیلی کوشش کردند تا این انقلاب چهل سالگی اش را نبیند اما ، ان شاالله با حمایت افرادی همچون شما ، در سراسر جهان این انقلاب موفق خواهد شد تا حکومت مستضعفان را در جهان برقرارنماید  . رایزن فرهنگی در پایان ، سرفصل دستاوردهای انقلاب در طول چهل سال که  برگرفته شده ازبیانات  مقام معظم رهبری می باشد را برشمرد .

در ادامه این نشست ، فرصت دراختیار شرکت کنندگان گذاشته شد تا اظهارات و نظرات شان در خصوص انقلاب اسلامی را بیان نمایند . دراین میان تعدادی از افراد که دارای سوابق آشنایی و طرفداری از انقلاب اسلامی بودند به شرح ذیل مطالبی را ارایه نمودند .

زیاد محمد

در دنیای اسلام ، همواره خلیفه وسلطان وقت را مصداق وتفسیری از « اولاامر» تعبیر می کردند و برای مردم هم این برداشت را کاملا جا انداخته بودند  حتی پس از سقوط خلافت عثمانی ، بسیاری  در آرزو  ورویای احیای آن به سر می بردند . اما با به صحنه آمدن نام امام خمینی و آغاز مبارزه ایشان بر علیه شاه درایران ، به مرور مسائل و مبا حثی از سوی ایشان مطرح شد که برای آزادی خواهان مسلمان و حتی غیرمسلمان نه تنها تازه گی داشت بلکه بسیاری از این افراد ، گم شده های خود را دراین مباحث یافتند که یکی از مهمترین این ها ، ولایت فقیه بود ، موضوعی که می توانست تفسیر مناسبی و دقیقی باشد از مقوله اولاامر و منصبی باشد برای هدایت و رهبری جامعه . علی ایحال امام خمینی ، ابتدا شاه را از ایران بیرون کرد ، سپس وارد کشور شد ودرخلال روز هایی که به نام دهه فجر شناخته می شود انقلاب اسلامی را به پیروزی و ثمر رساند و بعد با تئوری ولایت فقیه تشکیل حکومت  و جمهوری اسلامی را بنا نهاد . د ریک کلام امام خمینی و انقلاب اسلامی درطول این چهل سال توانستند وضعیت جهان را در ابعاد گوناگون دگرگون سازند .

 رضوی دهلان

از زمانی که من دانشجو بوده  و به یاد دارم حمایت مردم سریلانکا از ایران وانقلاب اسلامی شروع شد . در آن زمان جماعت اسلامی سریلانکا به رهبری مرحوم یوسف حاجی از این انقلاب حمایت می کرد و ما تحت رهبری او قرار داشتیم بعد هم با فشارافراطیون ووهابی ها وی از ریاست بر جماعت اسلامی سریلانکا کنار گذاشته شد ، ولی کار در قالب انجمن طرفداران انقلاب اسلامی و با هدایت یوسف حاجی ادامه داشت . درزمان حمله صدام به ایران ، عراق با هزینه کردن پول در کشورهای منطقه شبه قاره ازجمله سریلانکا خیلی فعال بود و ما با همین تشکلی که داشتیم بر علیه تبلیغات عراق هم فعالیت می کردیم . البته این فعالیتها وحمایت های از انقلاب اسلامی صرفا سیاسی نمود ، ما با دوستان جوان مان نمایشگاه هنری و فرهنگی بسیاری را درسریلانکا درارتباط با انقلاب اسلامی برگزار کردیم . من برای ادامه یافتن این راه این انقلاب آرزوی موفقیت می کنم .

 نذوی رحمان

ما در نشریه الاسلام ، پس از آشنایی با انقلاب اسلامی و امام خمینی ، یک حرکت جدیدی راآغاز کردیم و در زیر نشان نشریه نوشتیم ، صدای انقلاب اسلامی . دراین نشریه مطالب و مقالات زیادی در خصوص انقلاب به نشررسیده است . حتی آقای حمزه حنیفه که مسئولیت سردبیری را به عهده داشت پس از سفر به ایران کتاب «ایران پس از انقلاب اسلامی» را نوشت که در زمان خودش یکی از منابع خیلی خوب راجع به ایران و انقلاب بود . تلاش برای دانستن از انقلاب و نظرات امام خمینی همواره مد نظرما بوده است . به یاد دارم در آن زمان در یک شرکت  بین المللی کا ر می کردم که از اتباع کانادا هم کارمند این شرکت بودند ، یک روز با یکی از آنها درساحل کلمبو قدم می زدیم که از من درخصوص فتوای امام خمینی در خصوص قتل سلمان رشدی پرسید و من برای ا و این موضوع را توضیح دادم ، اوازمن سئوال کرد اگر الان سلمان رشدی اینجا حضور پیدا کند تو اورا به قتل خواهی رساند ؟ و جواب من قاطعانه ، مثبت بود . او تا مدت ها با شگفتی با من روبرو می شد . امید وارم این انقلاب به همه اهدافش دسترسی پیدا کند .

محمد غوث

ما امروز دو رهم جمع شدیم تا چهل سالگی انقلابی را جشن بگیریم که درحقیقت امتداد قیام عاشورا و کربلاست و دراصل تفسیر روشنی است از نبرد اسلام و سکو لاریسم و نبرد معنویت با مادی گرایی . انقلاب اسلامی در طو ل این چهل سال گذسته دو شعار و تئوری بسیار مهم داشته است ، یکی شعار و سایت نه شرقی و نه غربی  و دیگری شعار «یا ایها المسلمون اتحدو اتحدو»  ،. با توجه به این دو سیاست مهم و اساسی بود که صدام و وهابیت بر علیه این انقلاب و ایران شدند ، البته باید منافقین هم به اینها اضافه کرد . وی در پایان از حضار خواست تا با صدای بلند شعار لاشرقیه و لاغربیه را تکرارکنند و همواره به آن اعتقاد داشته باشند .

فائز محی الدین 

ما درسریلانکا هرآن چه درخصوص طرفداری ازانقلاب اسلامی در طول این چهل سال انجام دادیم آن  را وظیفه خود می دانستیم وآن را فقط برای رضای خدا انجام داده ایم ، همانطور که رهبر این انقلاب امام خمینی ، می گفت که کارها باید برای رضای خداوند باشد و خودش هم آن را انجام می داد ،  چون کار برای خدا بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت . نتیجه ای که در پیروزی و ادامه انقلاب اسلامی به روشنی دیده می شود .

نوشاد محی الدین

من درزمان پیروزی انقلاب اسلامی یک جوان هفده ساله بودم ، مرحوم یوسف حاجی امیر جماعت اسلامی و مرحوم ابوبکر صاحب ، مثل یک پدر ما را راهنمایی و هدایت می کردند . همانطور که امام خمینی جوانان را درایران رهبری می نمود ، در سریلانکا نیز مرحوم یوسف حاجی این نقش را ایفا می کرد و دست آخر نیز منصب امیری جماعت اسلامی را بر سر این راه از دست داد و افراطیون و وهابی ها او را برکنار نمودند ، ولی انقلاب اسلامی به موازات بروز دشمنی بر علیه آن و هوادارنش ، توانست به مرور به دوستان اش نیز اضافه کند و این راه طی این چهل سال متوقف نشده است . اگر ما پس از چهل سال هنوز دور هم جمع می شویم و از انقلاب اسلامی صحبت می کنیم ، یعنی این که این ما هنوز با فلسفه آن آشنا و با آن زندگی می کنیم . به نظر من مهمترین بعد انقلاب اسلامی ، مردمی بودن آن بوده است درآن زمان به مردم ظلم می شد و به انسانیت و حقوق آنها احترام گذاشته نمی شد و به جای رسیدگی به خواسته هایشان توسط شاه سرکوب می شدند اما به وسلیه اسلام حقوق شان محترم شمرده شد و امام خمینی اثبات نمودکه به وسیله اسلام و احکام اسلامی می شود تشکیل حکومت داد .

لافیر مدنی

من اولین بار در نشریه الاسلام راجع به امام خمینی مطلبی را خواندم و در آن زمان داشجو بودم البته این نشریه درآن مقطع بیشتردرخصوص فلسطین مطلب می نوشت ولی درخصوص انقلاب اسلامی اشاراتی هم داشت اما بعد بیشتر به انعکاس موضوع انقلاب اسلامی پرداخت  . انقلاب اسلامی توانست پس از پیروزی ، نقش مهمی درتحولات بین المللی و همچنین در جهان اسلام ایفا نماید ، در حالی که درآن روزگار وسایل ارتباط جمعی ، امکانات فضای مجازی به شکل امروزی فراهم نبود ما درسریلانکا یک رادیو داشتیم با دو فرکانس که آن هم بیشتر اخبار جهان عرب را پوشش می داد ، من اولین بار تصویر امام خمینی را دریک عکس خبری که از تظاهرات مردم تهران دریک نشریه چاپ شده بود دیدم ،  ولی محتوای پیام این انقلاب آن قدر عمیق و گسترده بودکه  حتی با کمبود امکا نات توانست درجوامع گوناگون و در نزد افکار انسان های مختلف به سرعت  گسترش پیدا کند و علی رغم  دشمنی های گوناگون موفق شد تا چهل سالگی اش را پشت سر گذاشته و جشن بگیرد . این انقلاب حتما موفق خواهد شد تا دنیای اسلام را به یک قدرت واحد درجهان تبدیل نماید و پس از آن اهدافش را فراگیر نماید .

عبید الله   

وی با به خوانش گرفتن یک شعر به زبان تامیل ، انقلاب اسلامی را درامتداد حرکت و انقلاب حضرت ابراهیم ، پیامبر اکرم (ص) ، قیام امام حسین  (ع) و از همه مهمترحرکتی بر علیه جاهلیت تعبیرکرد و گفت این انقلاب توانست صدام را شکست بدهد ، وحدت شیعه و سنی را به ارمغان بیاورد ، لرزه بر اندام غرب بیاندازد ، مردم را با موضوع ولایت فقیه آشنا سازد ، خطر صهیونیست و امپریالسیم را گوشزد نماید .

 

 مرزوم مولانا

پس از ساقط شدن خلافت عثمانی بسیاری از مردم دراین اندیشه بودند که آیا ممکن است دوباره به نام اسلام حکومتی برپا شود ؟ انقلاب اسلامی این رویا را به واقعیت تبدیل نمود و دقیقا چهل سال قبل درچنین ایامی این خواب به واقعیت تبدیل شد  . این اتفاق شیرین همواره در یاد وخاطره ما زنده است و هر سال به ما نیرو و امید می دهد ، برا ی پیروزی این انقلاب  و حمایت از آن در دنیا زحمات زیادی کشیده شده است . قبلا مردم فکر می کردندکه اسلام دین یک بعدی و سختی است ، بعد ها با اعمال و رفتاری که از برخی از مسلمانان افراطی سر زد به این نتیجه رسیدند که تصورشان درست بوده و اسلام فاقد برنامه های اجتماعی است . اما انقلاب اسلامی توانست چهره اصلی اسلام را نیز در ابعاد گوناگون معرفی نماید و با تشکیل جمهوری اسلامی ثابت کند که اسلام دینی است که برای همه ابعاد زندگی بشر برنامه دارد .

محمد توفیق

به نظرمن دشمنان بر علیه ایران وانقلاب اسلامی فعالیت زیادی انجام می دهد و مهمترین آن ایران هراسی است همانطوری که در زمان پیامبر اکرم (ص) وقتی ایشان می خواست با کفار حرف بزند و گفتگو کند به مردم می گفتند که گوشها یتان را بگیرید و به حرف ایشان گوش نکیند . در زمان رسول گرامی اسلام ، کفار سعی می کردند تا اسلام پا نگیرد و رشد نکند الان هم همین کار را درخصوص ایران وانقلاب اسلامی می کنند و این گونه تبلیغ می کنند که ایران یک کشور شیعی و ضداسلام است چون می خواهند از گسترش پیام انقلاب جلوگیری کنند . من نمی دانم که ایران چه کشور ضد اسلامی است که توانسته فقط با پیروی از یک حدیث از قول پیامبر اکرم (ص) درخصوص اهمیت کسب علم و دانش ، به این همه پیشرفت در زمینه علم وتکنولوژی دست یابد ؟ پیشرفت های ایران در طول این چهل سال ، وا همه قدرت های بین المللی را فراهم آورده است .

نذیر حاجی

وی بااشاره به انحرافاتی که درحکومت خلفای بنی امیه ؛ بنی عباس و افرادی همچون معاویه بوده گفت ، در همان ابتدا حضرت علی (ع) و سپس امام حسین (ع) و حتی سایر ائمه (ع) در مقابل این انحراف ها ایستادند اما نوع مبارزه امام حسین (ع) باعث ارایه یک الگو در مبارزه با ظلم ، انحراف و طاغوت شد و انقلاب اسلامی و رهبری آن نیز در همه مراحل قبل و بعد پیروزی از این الگو بهره گرفته اند و دراین چهل سال این راه را ادامه داده اند اما دوباره همان ریشه های انحراف د رجزیره العرب شکل گرفته و به مبارزه بر علیه این انقلاب و ایران پرداخته و تلاش می کند جهان را برعلیه آن متحد کند . البته چهل ساله شدن انقلاب اسلامی نشان از بی نتیجه بودن تلاش هایشان دارد و      ان شا الله که هیچ وقت موفق نخواهند شد .

 

 زایری سفیر ج.ا.ا درکلمبو

ایشان درابتدا از همه افرادی که در طرفدارای از انقلاب اسلامی درسریلانکا در طول این چهل سال نقش و سهم داشته اند تشکر نمود وکار آنها را شایسته قدردانی دانست . سپس از رایزنی فرهنگی بابت تهیه نمایشگاه « یاد یاران » که یادآور بخشی از سوابق حمایت از انقلاب اسلامی درسریلانکا می باشد و همچنین فراهم نمودن فرصت برای اظهار نظر افراد دراین نشست تقدیر نمود . ایشان سپس با توجه به درپیش بودن روز استقلال سریلانکا ، روز ملی این کشور را به حضا رتبریک گفته و به موضوع روابط بین دوکشور پس از وقوع انقلاب اسلامی اشاره و همواره این روابط دو جانبه را سازنده و فاقد هرگونه تنش ارزیابی نمود .ایشان یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی درخلال این چهل سال را استقلال در تصمیم گیری درکشور درخصوص سیاست خارجی و داخلی ، آن هم بدون پذیرش  دخالت از سوی قدرت ها برشمرد واین استقلال را منشا بسیاری ازپیشرفت ها و تحولات درایران دانست . ایشان نکته مهم دیگر را اعتماد حکومت به قدرت مردم ونقش دادن به آنها درمسایل گوناگون دانست که نمونه بارز آن مشارکت گسترده مردم د رامر دفاع مقدس بوده ، مطلب مهم دیگر احترام به حقوق انسان ها وعدالت اجتماعی بوده که هموراه جمهوری اسلامی آن را مد نظر قرارداده است  ایشان با اشاره به وقوع انواع تهدید ها و دشمنی ها بر علیه انقلاب اسلامی و ایران اشاره نمود که هیچکدام از این عداوت ها و بروز مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه باعت نشده است تا نظام حکومتی درایران از شیو ه های دموکراتیک دراداره کشور عدول نماید . وی درادامه به ذکر دستاو ردهای علمی وصنعتی در طول چهل سال پرداخت ، و درپایان بر موضوع نگاه انقلاب اسلامی به فعالیت و حضور بانوان درجامعه اشاره و به ارایه آمار و ارقام در این خصوص اشاره پرداخت  .

این نشست با ذکردعا برای پیروزی اسلام و مسلمین ، پذیرایی از حضار و توزیع لوح فشرده دستاوردهای علمی و فناوری ایران پایان یافت .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٠:٠٢ - يکشنبه ١٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٢٢٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٣خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156545 | بازدید امروز : 92 | کل بازدید : 608464 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 2.7502