گزارش تصویری
 • چاپ مقاله « ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا درخاورمیانه»
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaran مورخ بیست و چهارم دیماه اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان ایران ، چالشی برای نفوذ آمریکا در خاورمیانه نموده است

 • مقاله "خودکشی که آمریکا مرتکب شد "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و یکم دیماه و به مناسبت اولین سیلی جمهوری اسلامی به آمریکا به دنبال ترورشهید قاسم سلیمانی ، اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان خودکشی که ایالات متحده مرتکب شد نموده است .

 • ترجمه وچاپ کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل
  به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کتاب « رفیق خوشبخت ما » به زبان تامیل ترجمه وچاپ کتاب گردید .

 • زندگینانه آیت الله مصباح یزدی
  سایت « صلح » مورخ پانزدهم دیماه و درپی ارتحال آیت الله مصباح یزدی ، اقدام به نشر زندگینامه ایشان به زبان « تامیل » نموده است .

 • چاپ مقاله " شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیرایرانی "
  روزنامه " تیناکاران " Thinakaranمورخ پانزدهم دیماه و به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی اقدام به چاپ مقاله ای تحت عنوان شهید قاسم سلیمانی ، هویت بی نظیر ایرانی نموده است

 • مقاله « دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا »
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ دهم دیماه ودرپی اعلام خبر دستاوردهای جدید جمهوری اسلامی ایران درزمینه مقابله با ویروس کرونا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان دستاورد شگفت انگیز ایران در ساخت واکسن کرونا نموده است .

 • مقاله " جشن کریسمس در ایران "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ چهارم دیماه به مناسب کریسمس اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان جشن کریسمس در ایران نموده است .

 • مقاله " یلدا ، جشن طولانی شب "
  وبلاگ تامیل زبان " تودو " Thoothu مورخ سی ام آذر ماه و هم زمان با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان " یلدا ، جشن طولانی شب " نموده است

 • مقاله "یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی "
  وبلاگ سینهالی زبان " سنادیشا " sandesaya مقارن با شب یلدا اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان یلدا ، جنبه دیگری از فرهنگ فارسی نموده است .

 • مقاله "برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست "
  وبلاگ " تودو " Thoothu مورخ بیست و هشتم آذر ماه اقدام به نشر مقاله ای تحت عنوان برنامه موشکی ایران قابل مذاکره نیست نموده است .

صفحه اصلی > نمایش اخبار سایت 


  چاپ        ارسال به دوست

سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی باشد و مشهد نقطه ثقل آن

احیای گفت‌وگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، سیدرضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دقایقی پیش در جلسه شورای سیاستگذاری مشهد ۲۰۱۷۷ با بیان اینکه امروز روز ارزشمندی برای جهان اسلام است، گفت: تلاش‌های بسیار زیادی برای میزبانی از عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام گرفته است.
وی ادامه داد: همه چیزهایی که انجام گرفته مقدمه‌ای برای یک هدف بزرگ بوده و مشهد نیازی به ما و سازمان icco ندارد.
مشهد؛ محور تحولات دینی و معنوی ایران
صالحی امیری با بیان اینکه مشهد محور تحولات دینی و معنوی ایران و اسلام است، گفت: دنیای اسلام به مشهد نیاز دارد و ما نیز نیازمند بارگاه منور ثامن‌الحجج(ع) هستیم. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: وجود بارگاه منور امام رضا(ع) در مشهد افتخار بسیار بزرگی است که نصیب ما و جهان اسالام شده است.
وی با بیان اینکه امروز جهانیان تشنه فرهنگ رضوی هستند، گفت: هدف بلندی که در سال جدید میلادی دنبال خواهیم کرد، گسترش فرهنگ نبوی و رضوی در جهان اسلام است. 
صالحی امیری با اشاره به جایگاه تاریخی خراسان، بیان کرد: خراسان در گذشته تاریخی خود چهار راه تحولات فرهنگی، قومی و مذهبی بوده است و مقصد بزرگان بسیار زیادی در ادوار تاریخی بوده، زیرا بزرگان زیادی از مکتب خراسان پرورش یافته‌اند.
وی با تاکید بر احیای مکتب خراسان در جهان اسلام، ابراز کرد: چشمه جوشان رضوی و قطب اصلی آن یعنی وجود بارگاه ثامن الحجج(ع) می‌تواند همه انسان‌های خسته و تشنه را سیراب کند. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در دنیای کنونی که بسیاری از کشورهای جهام اسلام درگیر جنگ و تحجر هستند تنها می‌توان با بازگشت به فرهنگ نبوی و رضوی آن‌ها را نجات داد. 
مشهد؛ امن‌ترین شهر در جهان
وی با بیان اینکه رمز معرفت، معنویت و اخلاق مشهد حضور حضرت ثامن الحجج(ع) در این حوزه جغرافیایی است، اظهار کرد: اگر دنبال امنیت باشیم مشهد را می‌توان به عنوان امن‌ترین شهر در جهان معرفی کرد .
صالحی امیری ادامه داد: یکی دیگر از اهداف ما در مشهد ۲۰۱۷ اعلام فراخوان بزرگی به مردم جهان است تا در اولین شهر جهان بین‌الملل از منظر توریست مذهبی در سال ۲۰۱۷ حضور پیدا کنند و رنگ و بوی دیگری به این شهر ببخشند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هدف چهارمی که در سال ۲۰۱۷ دنبال می‌کنیم احیای هویت ایرانی اسلامی است، گفت: تمدن نوین اسلامی در خراسان می‌توانند پرچم‌دار نوین اسلامی در سراسر دنیا باشند. 
سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی باشد
وی با بیان اینکه احیای تمدن نوین اسلامی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، گفت: سال ۲۰۱۷ می‌تواند آغازگر احیای تمدن نوین اسلامی از مشهد رضوی باشد. اگر بنا است تمدن ایرانی و اسلامی را با ادبیات نوین احیا کنیم مشهد می‌تواند نقطه ثقل و حرکت این تمدن باشد. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وحدت جهان اسلام را از دیگر اهداف مشهد ۲۰۱۷ دانست و گفت: امروز از اختلاف و مناقشه موجود در جهان اسلام پیش از هر زمانی دشمنان هستند که سود می‌برند.
وی با بیان اینکه مشهد ۲۰۱۷ می‌تواند پرچم‌دار وحدت بر بلندای جهان اسلام باشد، گفت: ما برای مقاومتٰٰ، مقابله و ایجاد صبر در برابر دشمنان نیازمند انسجام هستیم. 
مشهد ۲۰۱۷ باید در همه شهرها و استان‌ها باشد
صالحی امیری با تاکید بر اینکه مشهد ۲۰۱۷ تنها نباید در جغرافیای مشهد باشد، گفت: مشهد ۲۰۱۷ باید در همه شهرها و استان‌ها باشد. سال جاری باید رنگ و بوی مشهد رضوی را به خود بگیرد و همه همایش‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی که در پیش داریم باید تصویر مشهد ۲۰۱۷ را نمایش بدهد. 
وی تصریح کرد: هدف اصلی ما فراگیر کردن فرهنگ رضوی در سراسر ایران اسلامی و جهان اسلام است. در سال ۹۵ و ۹۶ در هر کجا که قدم می‌گذاریم باید رنگ و بوی مشهد رضوی داشته باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: در این حوزه ما از روحانیت و حوزه‌های علمیه انتظار داریم تا در مساجد، و محافل مختلف احیای فرهنگ رضوی را در دستور کار خود قرار دهند. همچنین احزاب دانشگاه و نخبگان باید از طریق همایش‌ها، گفتگوها و آزاد اندیشی‌ها مفهوم مشهد ۲۰۱۷ را احیا کنند. 
وی ادامه داد: نهادهای مردمی که در سراسر جهان گسترده هستند باید به تحلیل مشهد ۲۰۱۷ بپرازد. همچنین از اصحاب رسانه نیز انتظار می‌رود تا در راستای احیای فرهنگ رضوی در سطح ملی تلاش کنند .
صالحی امیری با اشاره به انجام کارهای هنری در سال ۲۰۱۷، گفت: در این راستا می‌توان گروه‌های هنری را از خراسان به کشورهای مختلف اعزام کرد تا تصویری زیبا از خراسان و مشهد را ارایه کنند.
احیای گفت‌وگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷ 
وی یادآور شد: احیای گفتگو میان کشورها و ادیان فرق اسلامی در سال ۲۰۱۷ به میزبانی مشهد انجام می‌گیرد و ما از همه ادیان الهی و فرق اسلامی برای گفتگوهای فرهنگی و دینی دعوت کرده‌ایم که این حرکت موجب کاهش تنش در بین کشورها خواهد شد.


١٣:٤١ - دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦٨٧٢١    /    تعداد نمایش : ٢١٢٧خروج
مطالب مرتبط
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 156527 | بازدید امروز : 50 | کل بازدید : 608422 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 3.2012